• Nie je škola ako škola...

• Každý žiak a  aj jeho rodič rozmýšľa, kam svoje dieťa umiestni po skončení základnej školy. Toto rozhodovanie nám uľahčila Stredná škola Pink Harmony vo Zvolene, ktorá ponúka rôzne študijné odbory zamerané na hudbu, tanec, výtvarníctvo, šport a iné. Na dva týždne na našej škole nainštalovali výstavu žiackych výtvarných prác.

Ak máte chuť a záujem si tieto diela pozrieť, do 18. 04. 2024 ich na spodnej chodbe nájdete a môžete sa nimi pokochať.

• Náš skvelý recitátor opäť postúpil!

• Dňa 9. apríla sa uskutočnilo regionálne kolo v súťaži Hviezdoslavov Kubín, v ktorom nás úspešne reprezentoval Denisko Kozár. Opäť sa umiestnil na krásnom prvom mieste, a tak postúpil na krajské kolo. Na nášho recitátora sme patrične hrdí a veríme, že bude aj naďalej rovnako úspešný.

Denisko, gratulujeme!!!

• Máme prvé miesto!!!

• a 27. marca sa naši menší i väčší recitátori zúčastnili okresného kola v súťaži Hviezdoslavov Kubín. Po prvýkrát si vyskúšali reprezentáciu aj naši druháci, Adamko Rak a Šarlotka Pribilincová. Aj keď nezískali žiadne umiestnenie, to vôbec nevadí. Získali však svoje prvé skúsenosti a sme na nich hrdí. Prvú skúsenosť mala aj naša siedmačka Nelka Čierna. Samozrejme, konkurencia bola veľká, ale naša škola uspela na krásnom prvom mieste. Reprezentoval nás Denisko Kozár s básňou od Miroslava Válka – Neviditeľné auto, viditeľný strom.  Avšak ešte nie je dobojované... Deniska čoskoro čaká regionálne kolo a veríme, že bude rovnako úspešný ako v okresnom kole. Denis, držíme palce, si naša jednička!

DENIS KOZÁR TVZIAR.TV

70. ročník súťaže Hviezdoslavov Kubín v Žiari nad Hronom

• Vyhrali sme Dáriusa!

• Často sa pýšime úspechmi našich žiakov v rôznych súťažiach, no treba spomenúť aj naše pani učiteľky, ktoré nezaháľajú a tiež veľmi rady súťažia. Tentokrát nás zapojila p. učiteľka Kortišová N. do súťaže Inkluzívne poviedky na cestách, ktorú vyhlásila Nadácia Volkswagen Slovakia. A čo sme vyhrali? No predsa čítanie poviedok známou osobnosťou!!! Dňa 25. marca k nám zavítal Dárius Koči – talentovaný herec, víťaz televíznej šou Tvoja tvár znie povedome v roku 2018 a náš FAMÓZNY čitateľ Inkluzívnych poviedok. Cieľom čítania bola snaha o inšpiráciu malých i väčších detí, aby sa k svojmu okoliu správali ohľaduplne a s rešpektom. Na záver nechýbal ani malý darček od našej milej návštevy, spoločná debata o čítanom texte, autogramiáda a zvečnenie príjemného dopoludnia. Veríme, že si naše deťúrence prekvapenie v podobe hereckej návštevy dosýta užili.

Piatok 17. 5. 2024