• Lehotskí básnici

• Pri príležitosti Dňa Zeme sme vyhlásili školskú súťaž, ktorá bola zameraná na tvorbu poézie a prózy. Cieľom súťaže bolo motivovať žiakov k tvorivému písaniu a zamyslieť sa nad problémami týkajúcich sa životného prostredia. Spomedzi vybraných žiackych prác sme vybrali len tie najlepšie a originálne práce.

Ocenení žiaci:

1. miesto - M. Mihálik (5. ročník)

2. miesto - Z. Kršiaková (7. ročník)

3. miesto - N. Petríková (5. ročník)

Oceneným žiakom srdečne gratulujeme!

• Naši štvrtáci vo futbale prví!!!

• 19. apríla sa naši štvrtáci zúčastnili okresného kola vo futbale v Žiari nad Hronom. Šesť družstiev bojovalo na multifunkčnom ihrisku o každý bod. Cenné víťazstvo v turnaji po výbornom kolektívom výkone sa podarilo ukoristiť práve nám a zároveň sme tým postúpili na krajské kolo v Banskej Bystrici, z čoho máme obrovskú radosť. Deťom patrí veľká gratulácia.

• Futbalový turnaj chlapcov

• Naši žiaci 5., 6. a 7. ročníka sa zúčastnili turnaja vo futbale na 4. ZŠ v Žiari nad Hronom. Statočne bojovali, ale sily nám nestačili na tímy ako 4. ZŠ a Cirkevná škola,  ktoré sme dostali do ťažkej skupiny. Na postup to nestačilo, ale chlapci ukázali statočnosť a bojovnosť.

Zostava: Berko N., Kaločaj M., Sigeti P., Dubovský M., Petrík T., Husárik A., Karásek D., Rašlík A., Kozár D., Pekaj D.

• Okresné kolo matematickej súťaže PYTAGORIÁDA

• Do okresného kola postúpili z našej školy 5 žiaci. Žiaľ, ani jednému  z nich sa nepodarilo postúpiť vyššie. Riešili 15 úloh.

Takto riešili:

J. Fujaček -    3. ročník = 6 úloh, 43. miesto

M. Valach  -    4. ročník = 7 úloh, 35. miesto

P. Sigeti     -    6. ročník = 9 úloh, 5. miesto

N. Čierna   -    6. ročník = 8 úloh, 12. miesto

J. Šipkovský - 7. ročník = 6 úloh, 16. miesto.

Všetkým ďakujeme za účasť a veríme, že matematike zostanú verní a o rok budú našu školu znova reprezentovať.

• Medzinárodný deň florbalu

•  V stredu, 12.04. - na Slovensku ďalší skvelý Medzinárodný deň FLORBALU. Chlapci aj dievčatá si mohli zahrať počas veľkej prestávky florbal na multifunkčnom ihrisku. Oslávili sme tento deň pohybom a radosťou zo športu. Prajeme si viac takýchto športových zážitkov.

• Zapísali sme prváčikov

• Dňa 4. apríla 2023 sa na našej škole konal slávnostný zápis detí do prvého ročníka. Budúcich prvákov a ich rodičov privítali pani učiteľky prvého stupňa p. uč. Vargová a Valachová. Deti nám s hrdosťou ukázali svoje vedomosti a schopnosti, ktoré by mal prvák pred nástupom do školy ovládať. Za odmenu dostali malé darčeky, ktoré im pripravili žiaci našej školy. Všetkým deťom a rodičom blahoželáme k úspešnému zápisu do prvého ročníka. Rodičom ďakujeme za prejavenú dôveru.

Tešíme sa na Vás v septembri!

• Čitateľský maratón v ŠKD

• „Dom bez kníh je ako miestnosť bez okien.“ Horace Mann

Maratón nie je len o behu, ale aj o čítaní. Pri príležitosti mesiaca knihy si "družinári" zmerali sily v čítaní. Hodnotila sa správnosť, presnosť a rýchlosť (u starších detí) čítania. Najlepší "maratónci" boli odmenení diplomami a sladkou odmenou. "Dočítania" nabudúce!