• Deň mlieka v ŠKD

• Význam zdravej výživy a dôležitosti pitia mlieka deti už poznajú. Svoje vedomosti a skúsenosti si overili na akcii v ŠKD pod názvom: „Deň mlieka v ŠKD“. Pripravili si pekné projekty o mlieku a mliečnych výrobkoch, ktoré prezentovali v tento deň. Deti súťažili v družstvách  a zábavnou formou si overili svoje vedomosti o mlieku a mliečnych výrobkoch. V praktickej časti zase ochutnávali – mlieko, jogurty, syry, bryndzu, tvaroh, zakysanku... Svoje zručnosti preukázali aj v natieraní rožkov s maslom.

Na záver boli deti odmenené pudingovou tortou, mliečnou maškrtou a diplomom.

p. vychovávateľka M. Muocová

• Skákací minimaratón na švihadle

• V rámci TSV sme si spravili Skákací minimaratón na švihadle. Zapojilo sa 51 žiakov 2. stupňa a spoločne naskákali za 15 minút 33 283 skokov.

Najlepší skokan: Tomáš Kotora - 1140 preskokov.

Najlepšia skokanka: Valetínka Rošková - 1185 preskokov.

Žiaci, ktorí preskočili viac ako 1000 skokov : Katka Hrmová, Sofia Fedešová, Slávko Bodor, Adam Kaločaj.

Gratulujeme všetkým zúčastneným, ste úžasní 🤗👏👏👍!! O rok opakujeme 😉!!

• Deň matiek v ŠKD

• Pri príležitosti Dňa matiek potešili deti z ŠKD dňa 16. mája svoje mamičky, ktoré prijali pozvanie do ŠKD.  Pripravili si pre nich netradičný program „Talentmániu“.

Každé dieťa ukázalo, v čom je dobré, výnimočné a čo ho baví. Videli sme spev, hru na gitaru, tanec, výtvarné práce a samozrejme aj čo – to zo športu: futbal, box, hokej, gymnastiku... Pre maminky sme pripravili aj zaujímavú prezentáciu o prírodnej kozmetike, drogérii a pomôckach do kuchyne i kúpelne. Deti si medzitým vyrábali darčeky pre svoje mamičky. Na akcii nechýbali ani zaujímavé súťaže, pri ktorých sa všetci príjemne zabavili a aj chutné občerstvenie. Na záver deti odovzdali mamičkám diplomy a darčeky. Pri príprave akcie pani vychovávateľke pomohli p. uč. Mgr. Harvánková, pani Herineková a p. uč. Mgr. X. Valachová.

• Slávnostný program ku Dňu matiek

• Po dvoch rokoch sme sa mohli opäť stretnúť pri slávnostnom programe pri príležitosti Dňa matiek. Obec Janova Lehota privítala v sobotu, 14. mája 2022 mamy a staré mamy v sále kultúrneho domu, aby im poďakovala za nekonečnú lásku, starostlivosť, obetavosť a trpezlivosť. Po slávnostnom príhovore pani starostky predniesli svoje básničky a krásny tanec deti materskej školy.

Divadelnými scénkami, básničkami, tancom a spevom sa svojim mamám, starým mamám predstavili žiaci našej základnej školy. Všetkým účinkujúcim tlieskala zaplnená sála kultúrneho domu. Ešte raz ďakujeme mamám za ich lásku a obetavosť. Prajeme im, aby boli vždy naplnené dobrom, radosťou a nádejou! Zároveň by sme sa chceli poďakovať aj účinkujúcim. Veríme, že sa o rok opäť stretneme pri tejto milej slávnosti.

• Návšteva Filmového festivalu Envirofilmu 2022

• Zúčastnili sme sa super akcie, filmového festivalu Ekotopfilm - Envirofilm, kde sme nahliadli do sveta veveričiek, ich rozmanitosť, šikovnosť, dokonca sme videli lietajúce druhy. Doslova nás pohltil prvý národný park na svete Yellowstone, kde sme videli živočíchy, ktorým v krutých podmienkach išlo doslova o život a nakoniec nás zaujala prednáška aktivistu Tomáša Šmátralu o divočine, šelmách a monitorovacích zariadeniach v Kremnických a Štiavnických vrchoch. Ich veľká snaha je, aby Kremnické vrchy boli zaradené do CHKO (chránená krajinná oblasť).

Ďakujem pani učiteľkám a žiakom, ktorí sa tejto dobrovoľnej akcii zúčastnili a prejavili tým záujem o tieto VÁŽNE témy!