• Dopoludnie s dravcami

• Dňa 8.9.2022 sa na našej škole uskutočnilo vystúpenie skupiny sokoliarov Peregrinus. Člen skupiny, pán Danko, predstavil našim žiakom dravé vtáky vyskytujúce sa na území Slovenska. Dozvedeli sme sa o živote, spôsobe lovu a hniezdenia niektorých dravcov (kuvik, sokol, výr skalný, krkavec...). Spôsob lovu nám priblížil praktickými ukážkami, do ktorých zapojil aj niektorých našich žiakov, ktorí mali možnosť zblízka obdivovať tieto krásne dravce.

• Projekt Čerstvé hlavičky

• V jedálničku každého dieťaťa zohráva významnú úlohu konzumácia ovocia a zeleniny. Preto sme sa v júni úspešne zapojili do projektu Čerstvé hlavičky, cieľom ktorého je pozitívne vplývať na stravovacie návyky detí už od raného veku.

Projekt má záštitu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. V tomto školskom roku teda všetky deti našej školy budú mať pravidelný prísun ovocia, prípadne zeleniny raz do týždňa. Tento týždeň si svoju energiu doplnili banánom. Počas školského roka budeme dostávať aj  informačné materiály v podobe čerstvých Newslettrov, ktoré obsahujú nielen zaujímavosti o ovocí alebo zelenine, ale aj tipy na úlohy a radu odborníčky. Pre žiakov škôl zapojených do tohto projektu má Kaufland na svojej stránke pripravené pracovné zošity s rôznymi  úlohami, aby spoznali odkiaľ jedlo pochádza, aká je jeho hodnota a čo si pri jeho kúpe treba všímať.

Veríme, že aj týmto spôsobom prispejeme k tomu, aby deti konzumovali viac ovocia a zeleniny a boli ZDRAVÉ.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do projektu zapojili a svojím hlasovaním nám pomohli ho vyhrať.