• Našim deťúrencom bolo v Jarňáčiku "suprovo!"

• Ak sa niekto chcel počas jarných prázdnin zabaviť, tvoriť, naučiť sa niečo nové, stráviť čas s kamarátmi, navštívil „Jarňáčik“ v ŠKD. Našim deťúrencom bolo veru „suprovo!" Deti zažili rôzne prekvapenia. Jedným z nich boli aj pohybové aktivity, ktoré sa niesli v duchu: „V zdravom tele, zdravý duch“ (turistika, hry v telocvični, v prírode...). Okrem toho si vyskúšali aj maľovanie na tvár, modelovali a tvorili rôzne výrobky z papiera. Svoje kreatívne umenie si vyskúšali aj v „čarovnej kuchyni“ a tešili sa aj logickým a zábavným hrám. V relaxačnej činnosti ich čakalo bábkové divadielko a putovali rozprávkovou krajinou. Pri pestrej činnosti našich detí a vytváraní ich pohody a spokojnosti v ŚKD im okrem p. vychovávateľky spríjemnili pobyt aj pán riaditeľ, pani ekonómka a pani asistentky.

• Karneval pokračoval aj v ŠKD

• Deti po príchode do školského klubu detí pokračovali v zábave. Prezentovali svoje masky, vyšantili sa pri stoličkovom a balónovom tanci. Ani jedna karnevalová maska neostala veru smutná, pretože všetky zvíťazili. Deťúrence si nakoniec pomaškrtili na maškrtách. Nechýbali šišky, fajnová domáca klobáska či slaninka. Z karnevalového odpoludnia sa všetci veľmi tešili a domov odchádzali trochu aj unavení, ale spokojní!

• Súťaž v ŠKD o najkrajšie vyrobenú vianočnú ozdobu

• Počas adventu p. vychovávateľka vyhlásila súťaž o najkrajšie vyzdobenú vianočnú ozdobu. Pri výrobe mohli deťom pomáhať rodičia, starí rodičia alebo iní príbuzní. Deti takto strávili voľný čas s rodinou. Práce boli naozaj veľmi pekné a všetky aj odmenené.

• Zimné hry a radovánky v ŠKD

• Tento rok sme sa veru skoro radovali zo snehovej nádielky. Deti v ŚKD tento čas využili na hry so snehom, lopárovanie a bobovanie. Zo zimného sneženia a hier na snehu i so snehom mali deťúrence veľkú radosť. Veríme, že Perinbaba nám ešte nasneží a my budeme môcť pokračovať v zimných radovánkach a my budeme môcť pokračovať v zimných radovánkach.

• Jabĺčkové hody

• Jeseň sa už pomaly končí a v našich pivniciach na policiach rozvoniavajú jabĺčka. O jablku vieme, že obsahuje veľa vitamínov a minerálov, je dôležité pri zdravej výžive. V ŠKD sme sa s deťmi dohodli, že si spoločne urobíme jabĺčkové hody. Okrem ochutnávky rôznych druhov jabĺk sme si pripravili a ochutnali  aj  jablkové čipsy, jablčník, jablkovú výživu i džús. Deti si priniesli svoje jabĺčka, ktoré súťažili  v rôznych kategóriách.

Akcia sa nám veľmi vydarila a všetci sme z nej mali veľkú radosť.

• Návšteva detí v ZSS Nádej - tvorivé dielničky

• Mesiac október už tradične patrí starším ľuďom, kedy by sme im mali venovať väčšiu pozornosť. Najviac ich určite potešia deti, naše deti z ŠKD. Prišli ich navštíviť a potešiť v ZSS Nádej. Na tvorivých dielničkách si vyrábali spoločne jesenné ozdoby. Pri práci sa s babkami a dedkami porozprávali, zasmiali a hlavne sa potešili zo spoločného stretnutia, z ktorého mali všetci radosť.

Deti okrem  návštevy v ZSS potešili aj babky v našej dedine. Pripravili si pre ne milé darčeky pri príležitosti mesiaca Úcty k starším. Niektorým babkám urobili aj menší nákup a boli im za to veľmi vďačné. Ich úsmev či poďakovanie bola pre deti najväčšia odmena!

• Imatrikulácie v ŠKD

• Pre deti 1. ročníka, ktoré navštevujú ŠKD, bolo pripravené prekvapenie. Bolo to imatrikulačné odpoludnie, na ktorom si zasúťažili, zahrali sa i pomaškrtili. Hlavným cieľom bola hlavne prijatie do „družinárskeho cechu“ – za družinára a družinárku. Po skončení dostali deti malé balíčky a medaile.

Všetkým prvákom želáme veľa zdravia, úsmevov a úspechov v škole!

• Školský rok 2022/2023

• Nadpis